Utajená zákoutí

Monitorujeme i ta nejnepřístupnější místa. Obrazně řečeno vás přeneseme i tam, kam se jinak není vůbec možné dostat.

Bezpečné

Dokážeme se dostat bezpečně na nedostupná místa. Převážná většina revizních úkonů se provádí vizuálně. Revizního technika může v mnoha případech nahradit dron v rukách kvalifikovaného pilota. Pořízené snímky stav zařízení dokumentují a dokumentace je uchována.

Efektivní a levné

Ve srovnáním s lešením či plošinou jsme bezkonkurenčně rychlí a levní. Prohlídka lana bleskosvodu na vysokém komíně je dílem pouhých několika minut.

Inspekční prohlídky

Drony jsou skvělí pomocníci při inspekcích nepřístupných míst stavebních a technických konstrukcí. Naše drony jsou vybaveny senzory, které se starají aby nedošlo ke kontaktu s překážkou a dokážeme se tak dostat na místa, která jsou jinak jen velmi obtížně přístupná.

EASYmap a.s. – výškové inspekce

Proč používat bezpilotní prostředek pro inspekce zařízení?

Vysílací věže, komíny, detaily střešních konstrukcí, citlivé detaily mostních konstrukcí, historické fasády. To je pouze nástin případů, ve kterých  inspekční lety bezpilotními prostředky pomohly pro hodnocení stavu a předcházení škod.

Úspora peněz

Inspekce bezpilotním letounem jsou levnější než jiné metody.

Úspora času

Inspekce bezpilotním letounem jsou rychlé.

Bezpečnost

Dron nahradí člověka v nebezpečném a riskantním prostředí

Univerzálnost

Různé typy dronů se hodí pro nejrůznější typy inspekčních prací.

Jak vypadá výšková inspekce dronem?

Krátké video zodpoví mnohé otázky:

Dodáváte i inspekční video?

Někdy ano, to záleží na požadavcích zákazníka a účelu užití. Video umožní zobrazit některé dinemické děje jako například proudění spalin u komínu. Fotografie naproti tomu přináší podstatně větší rozlišení. Vyberte si sami.

Mohu nahlížet na obrazovku pilota?

Většina inspekčních bezpilotních prostředků umožňuje jednak ovládání kamery kameramanem, který má svůj monitor a je možné připojit i další náhledový monitor pro zákazníka. V případě průmyslových inspekcí to je velmi užitečné.

Technika pro výškové inspekce:

Výškové vizuální inspekce v průmyslu je poměrně široký pojem. Podle smyslu a objektu inspekce používáme profesionální bezpilotní prostředky, které v rukou zkušeného týmu přináší našim zákazníkům mnohé výhody:

Matrice 600 PRO s kamerou Zenmuse Z30

IMG_9605

Bezpilotní prostředek Matrice M 600 PRO:

Stabilní platforma schopná nést nejrůznější náklad. Výhodou je šestirotorová koncepce a důsledné trojnásobné zálohování všech klíčových řídících prvků jako jsou kompasy, IMU jednotka a GPS. To zaručuje jednak nezbytnou redundanci pro zvýšení spolehlivosti a také odolnost proti nespolehlivým signálům jednotlivých senzorů.

Průmyslová kamera Zenmuse Z30:

Tato kamera nemá ve své třídě konkurenci. Disponuje úctyhodným 30 násobným zoomem a ohniskovou vzdáleností 1.000 mm. Pro představu: objekt o velikosti 35 cm snímaný ze vzdálenosti 10 m vyplní celé zorné pole a je zobrazen s rozlišením 0,1 mm/pixel. Kamera s takto dlouhým ohniskem je použitelná s velmi výkonným stabilizovaným závěsem.

Celou sestavu ovládá pilot a kameraman, každý z vlastním monitorem a s možností náhledu pro zákazníka.

Inspire 2 s kamerou X5S

Bezpilotní prostředek Inspire 2:

Qvadrokoptéra s využitím pro film i pro průmyslové inspekce. Spolehlivý stroj, jehož předností je dlouhý letový čas a systém detekce překážek v přední, horní a spodní hemisféře.

Kamera X5S:

Používáme pevný objektiv s ohniskem 12 mm a zoom objektiv s ohniskem 14-42 mm. Kamera má 4/3´ snímač s rozlišením 20 Mpx.

Celou sestavu ovládá pilot a kameraman, každý z vlastním monitorem a s možností náhledu pro zákazníka.

Phantom 4 PRO

IMG_8372

Bezpilotní prostředek Phantom 4 PRO:

 

Nejmenší zástupce našich dronů. Ve své třídě disponuje nejlepším poměrem kvalita/vytrvalost. Je to opravdový dělník. V rámci výškových inspekcí ho využíváme spíše pro větší plochy, dokumentaci nebo pro lety v interiéru nebo ve složitém terénu. Jeho nespornou výhodou jsou čidla, která hlídají všechny strany, včetně prostoru pod dronem.

a