Na konci února – 28.2.2017 – začínáme s prvními kurzy pro piloty dronů. Naše škola vychází z praktických zkušeností, získaných řadou hodin strávených ve vzduchu s několika typy bezpilotních prostředků. Máme nalétáno hodně na již nevyráběných dronech jako například na, ve své době vynikajícím, Phantomu 2 Vision+, ale také na úplných novinkách jako je DJI Inspire 2, který jsme měli mezi prvními v ČR. Létáme hodně a pestře. Našim dením chlebem je jak natáčení filmových záběrů, tak i inspekce nepřístupných míst, ale také sběr dat pro měření kubatur v lomech nebo na stavbách. Při tom jsme toho již dost zažili a k také k tomu patří chyby, kterým šlo předejít.

Právě proto, abyste se podobným chybám vyhnuli, připravili jsme osnovy pro začínající rekreační i profesionální piloty. Ty obsahují jednak teoretickou část, kde je vše důležité o tom kde se smí a kde se nesmí létat a jak se vyhnout případné havárii nebo pokutě. To je důležitější než se na první pohled může zdát. Porušení pravidel létání je postiženo sankcí se spodní hranicí 50.000 kč a to je hranice, pod kterou Úřad pro civilní letectví nemůže jít i kdyby tisíckrát chtěl. A proč vůbec by měl chtít?

Teoretická výuka probíhá v příjemném prostředí v Ústí nad Labem a v Mostě, každý absolvent bude mít k dispozici učební materiál, který je výtahem toho nejdůležitějšího a zkušený praktik vše podrobně vysvětlí. Pokud vám něco nebude jasné, budete mít mnoho příležitostí se zeptat. Budeme dbát na to, aby počet účastníků kurzu byl malý (do 3-4 osob) a každému mohla být věnována náležitá péče. V rámci teoretické části se dozvíte zejména:

  • jaká legislativa upravuje létání dronem a jak
  • jak postupovat, pokud chci létat v blízkosti letiště nebo poblíž budov
  • co mohu a co nemohu natáčet
  • na jaké počasí si mám dát pozor
  • co vzít sebou abych mohl provést úspěšný let

a spoustu dalších informací.

EASYmap a.s. – škola létání s dronem

 

 

Praktická část proběhne na vhodné ploše. Doporučíme vám létat s vašim vlastním dronem. Pokud ho nemáte, poskytneme vám ten náš. Cílem praktického kurzu je zratit ostych z létání a vytvořit si stereotypy, které budete moci upevňovat. Také se podíváme na to, jaké jsou režimy letu a k čemu nám mohou pomoci. Od nás neodejdete jako ostřílení mazáci, odnesete si ale obrázek o tom, jak se dál sám zdokonalovat a získávat jistotu. Jakmile tohlke zvládnete, můžete se plně a v klidu věnovat natáčení vašich videí a pořízováním krásných fotografií. Budoucí profíci s námi ve výcviku půjdou ještě dál a připravíme je na zkoušky, které budou skládat u ÚCL.

EASYmap a.s. – škola létání s dronem

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *